درس نوزدهم: خدا جون از تو ممنونم

1 -از نعمت هایی که خدا به ما داده است مثال بزن و سپاسگزاری کن ؟
جواب» از اینکه پدر و مادری دلسوز و مهربان به من بخشیده ای سپاسگزارم ، از اینکه می توانم کارهای خوب انجام دهم تو را شکر می کنم ، از اینکه سلامتی دارم تو را شکر می کنم ، از طبیعت و زیبایی های اطراف را می بینم تو را شکر می کنم

2 -وجوه یومئذ ناصره به چه معناست؟
جواب» برخی چهرها خوشحال هستند

3 -وجوه یومئذه باسره چه معناست؟
جواب» برخی چهرها ناراحت هستند

4 -روز قیامت چه روزی است ؟
جواب» روزی است که همه در برابر خداوند حاضر می شوند و هرکس کار خوبی در دنیا انجام داده باشد به همان اندازه پاداش می گیرد و خوشحال است و هر کس کار بد انجام داده باشد به همان اندازه کیفر می بیند و ناراحت است

5 -دنیا مزرعه آخرت است : یعنی هر چه در دنیا انجام دهی و در مزرعه اعمالت بکاری نتیجه آن را در آخرت خواهی دید

6 -از کارهای خوبی که می توانی در مزرعه اعمالت بکاری مثال بزن ؟
جواب» احترام ، خوش زبانی ، نماز ، امانت داری ، خواندن قرآن ، صرفه جویی ، راستگویی ، صدقه دادن ، صله رحما

7- چرا باید شکرگزار پروردگار باشیم؟
جواب» زیرا خداوند از لحظه‌ی تولد تا اکنون به ما نعمتهای بسیاری مانند خانواده، سلامتی، توانایی در انجام کارها و … داده است.

8- در روز قیامت چهره های مردم چگونه است؟
جواب» برخی چهره ها خندان و شاداب و چهره ی برخی ناراحت و عبوس است.

9 – در روز قیامت چگونه می توان انسانهای خوب و بد را تشخیص داد؟
جواب» از روی چهره ها

10-چرا در روز قیامت چهره ی برخی خندان است؟
جواب» زیرا آنها کارهای خوبی مانند احترام به پدر و مادر، امانتداری، شکرگزاری از نعمتهای خدا، نماز و قرآن خواندن، راستگویی، بخشش و گذشت و… انجام داده اند.

11-چرا در روز قیامت چهره ی برخی گریان است؟
جواب» زیرا آنها کارهای زشتی مانند حسادت، کفر ورزی، بداخلاقی، دروغ و تهمت و… انجام داده اند.

12- در روز قیامت پاداش نیکوکاران و انسانهای خوب چیست؟
جواب» بهشت

13-در روز قیامت جزای ستمکاران و انسانهای بد چیست؟
جواب» جهنّم

منبع:هوم درس

قیامت ,انجام ,داده ,چهره ,کارهای ,انسانهای ,انجام داده ,قیامت چهره ,کارهای خوبی ,است؟جواب» زیرا ,اعمالت بکاری ,مزرعه اعمالت بکاری منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

baniweb کدوم سایت الموقع المعلوماتی لشیعة إفریقیا زنگ شادی ایکس موویز فلزیاب کرمانشاه 09102191330 اهــنگ بزرگترین مرجع قالب سیستم های بلاگ دهی